2015-2016 m. sezono Pichichi įskaita: 1. Luis Suarez ("FC Barcelona") - 40;   2. Cristiano Ronaldo ("Real Madrid") - 35;   3. Lionel Messi ("FC Barcelona") - 26.  2015-2016 m. sezono Zamora įskaita: 1. Jan Oblak ("Atletico de Madrid") - 0,47;   2. Claudio Bravo ("FC Barcelona") - 0,69;   3. Alphonse Areola ("Villarreal CF" - 0,81.
Ar žinote, kad ...
2003 m. katalonai rinko parašus, kad 4 numeriu paženklinti "Barcelona" marškinėliai visam laikui atitektų Josepui Guardiolai.
Žinios > Straipsniai

Straipsniai

• 2013 m. rugpjūčio 13 d.
1973-ųjų rugpjūčio 13 dieną, "Barcelona" pasirašė sutartį su futbolininku, pakeitusiu klubo istoriją, tačiau nedaug trūko, kad legendinio "Skrajojančio olando" Katalonijoje galėjo ir nebūti.
 

• 2012 m. rugsėjo 17 d.
• 2012 m. rugsėjo 4 d.
 
Futbolo pasaulyje įprasta, jog kiekvieno naujo trenerio darbo pradžia dažnai tampa iššūkiu tiek pačiam strategui, tiek komandos žaidėjams.
Išimtimi netapo ir naujasis "Barcelona" vedlys Tito Vilanova, ketverius metus dirbęs kartu su Josepu Guardiola - žmogumi, per neįtikėtinai trumpą laiką atvedusiu Katalonijos ekipą ant aukščiausio pjedestalo ir pelniusio jai geriausios pasaulio klubinės komandos vardą.

• 2012 m. rugsėjo 7 d.
• 2012 m. rugsėjo 10 d.
Aukščiausiosios Ispanijos futbolo lygos klubai šią vasarą buvo priversti smarkiai mažinti apetitą žaidėjų rinkoje, rodo "Prime Time Sport" atlikta futbolininkų perėjimų analizė.
Finansinė krizė pažabojo ne tik išlaidauti mėgstančius Primeros grandus "Barcelona" ir Madrido "Real", tačiau skaudžiai kirto ir taip skambiais pirkiniais negalintiems pasigirti kitiems Ispanijos klubams.

• 2012 m. gegužės 15 d.
2004 metais laikraštyje "The Times" pasirodė žurnalisto Gabriele Marcotti straipsnis apie tuometinę "Barcelona" legendą Josepą Guardiolą. Tačiau publikacijoje nebuvo šlovinama kvapią gniaužianti katalono karjera, nebuvo kalbama apie tai, kaip jis, nekreipdamas dėmesio į kritiką, ir toliau puikiai žaidžia aukščiausio lygio futbolą. Rašinyje G. Marcotti bandė įrodyti, kad 2004-ųjų futbole J. Guardiola buvo bevertis.

• 2011 m. gruodžio 12 d.
Naujienų portalo ESPN apžvalgininkas Philas Ballas į miltus sumalė Madrido "Real" trenerio Jose Mourinho išvedžiojimus apie tai, jog El Clasico mūšyje "Barcos" pergalę lėmė sėkmės faktorius.

• 2011 m. gruodžio 10 d.
Dviejų Ispanijos futbolo titanų tarpusavio dvikovų istorija kupina kvapą gniaužiančių epizodų, įvarčių, triumfo ir nusivylimo akimirkų, ekscentriškų išsišokimų, išdavysčių, kontraversiškų situacijų ir neapykantos.

• 2011 m. liepos 10 d.
Šiuolaikinis Ispanijos futbolas garsėja ne tik įspūdinga kamuolio valdymo technika, žaidėjų triukais aikštėje ir įvarčių gausa. Ne tik tuo, kad Ispanija dabar yra laikoma stipriausia futbolo valstybe pasaulyje, o įvairaus amžiaus šalies rinktinės karaliauja elite.

• 2010 m. lapkričio 27 d.
"Žmogus – langustas", puolėjas, 1919 – 1932 metais atstovaudamas "Barcai" 454 rungtynėse įmušė 326 įvarčius ir pagal šį rodiklį per visą Katalonijos ekipos istoriją užima antrąją vietą.

• 2010 m. rugsėjo 11 d.
Šioje rinktinėje žaidžia Europos ir Pasaulio čempionai, joje - futbolininkai, po keletą kartų laimėję Čempionų lygą.

• 2010 m. kovo 14 d.
Kas sieja Barseloną, Aragono La Franją, Balearų salas, Valensiją, El Carche regioną Mursijoje, Andorą, Rytų Pirėnų departamentą Prancūzijoje ir Italijos miestą Algero, esantį vakarinėje Sardinijos salos pakrantėje?

• 2009 m. rugsėjo 11 d.
Visos tautos kaip tautos: nacionaline švente pasirenka kokios nors didžios pergalės datą. Katalonai, kaip visada, pasielgė atvirkščiai. Rugsėjo 11 dieną jie mini didžiausią pralaimėjimą – Ispanijos karaliaus pulkai užėmė Barseloną, o pati Katalonija neteko savo laisvių...

• 2009 m. gegužės 29 d.
Beveik visas rungtynes anglų komanda buvo panaši į seną mano katiną, kuris nemėgsta, kai jį kas nors laiko ant rankų.

• 2009 m. gegužės 2 d.
Vargu, ar kas nors nustebs išgirdęs, jog nemažai Madrido "Real" žaidėjų, trenerių ar funkcionierių daugiau ar mažiau yra susiję su "Barcelona".

• 2009 m. balandžio 5 d.
Nuo šiol fcbarcelona.lt svetainėje atsiranda skyrelis "ISTORIJA", kuriame bus visa svarbiausia istorinė informaciją apie "Barcelona": įsimintiniausi įvykiai nuo klubo įkūrimo, ekipos stadionai, treneriai, prezidentai.

• 2008 m. gruodžio 12 d.
Sakoma, kad meilė yra panaši į stebuklą, o stebuklai niekada nebūna nuspėjami. Kai širdis kažką renkasi, ji nesitaria su protu. Ji tiesiog nusprendžia, o mes vėliau su tuo paprasčiausiai susitaikome.

• 2008 m. lapkričio 28 d.
1899 metų spalio 22 dieną sporto leidinyje "Los Deports" dvidešimtmetis Barselonos kompanijos "Travarrivas de Sarrya" buhalteris Joanas Maksas Gamperis paskelbė žinutę: "Jūsų draugas ir partneris Misteris Kans Kamper iš "Los Sociedas Deportes" Foot-Vall sekcijos, buvęs Šveicarijos čempionas, trokšta suorganizuoti keletą rungtynių Barselonoje. Jis kviečia visus, kurie myli šį sportą, susisiekti su juo arba ateiti į redakcijos biurą ketvirtadienio arba penktadienio vakarą nuo 9 iki 11".

• 2008 m. rugsėjo 29 d.
Viešai sutariama, kad didžiausi išbandymai laukia po Naujųjų metų, tik skeptikai prognozuoja liūdnesnes pasekmes, optimistai tiki, kad reikalai pagerės, jei bus tinkamai pasinaudota futbolo populiarumu. Taigi, kas vyksta futbolo pasaulyje?...

• 2008 m. rugsėjo 11 d.
Kaip "FC Barcelona" herbe atsirado Katalonijos ir Ispanijos heraldikai nebūdingos mėlyna ir granatinė spalvos? Kodėl vieno garsiausių pasaulio klubų marškinėliuose – garsiojoje Blaugrana – yra naudojamas šis spalvų derinys?

• 2008 m. rugsėjo 5 d.
Jokių kompromisų sau ir varžovams. Jokio atokvėpio aikštėje. Bėgti, dalinti perdavimus, mušti įvarčius - štai kam gimęs Samuelis Eto'o. Tačiau, ar tikrai?
Daugelis pritars, kad kamerūnietis visada buvo tuo žaidėju, kuris garbę ir sirgalių simpatijas pelnydavo kojomis, o visa tai prarasdavo dėl savo liežuvio.

• 2008 m. liepos 22 d.
Jūs iš karto paklausite, kuo Danielis Alvesas yra susijęs su Tasmanija ir velniu? Tasmanijos velnias - žinduolis, gyvenantis Tasmanijos saloje, ėdantis viską, kas papuola ir dėl savo nuožmumo lygnamas su mitiniu velniu.
Bet, palaukite... Įdomu, o į ką panašus stiklinis keistai šviesių Danielio Alveso akių žvilgsnis, triumfuojantis po eilinės sėkmės?

• 2008 m. gegužės 28 d.
"Barcelona" nesėkmingai baigė 2007-2008 metų sezoną, o klubo fiasko visuose turnyruose suteikė vilčių tiems, kuriuos nuo kelio kažkada nušlavė "Mėlynasis dramblys".

• 2008 m. gegužės 14 d.
Kažkada ryškiausią futbolo žvaigždę per pusantrų metų visi tiesiog pamiršo, nepaisant visų pažadų sugrįžti ir būti dar geresniu. Kovo mėnesį sužaidęs vos keletą rungtynių, balandžio 2-ąją jis gavo kojos traumą. Medikų išvada: mėnuo be futbolo. Ji, matyt, užsitęsė...

• 2008 m. balandžio 3 d.
Nuo 1999-ųjų, kai jis apsivilko mėlynai-granatinius "Barcelona" jaunimo komandos marškinėlius, jis pelnė... 961 įvartį. Ne devyniasdešimt šešis ir ne šešiasdešimt vieną, o devynis šimtus šešiasdešimt vieną...

• 2008 m. kovo 10 d.
• 2008 m. vasario 28 d.
 
Vienas iš tų bepročių, kurie ryžosi sunkiai įsivaizduojamai avantiūrai - iš "Barcos" keliauti tiesiai į Madrido "Real". Tokie vadinami tiesiog Judais. Ir ne kitaip. Tiesa, Luisas Figo nusipelnė dar keleto "švelnių" pravardžių.

• 2008 m. vasario 17 d.
Jis nepastebimas gyvenime ir aikštėje. Jei netikite – užsukite į "Google" surinkite jo vardą, ir pamatysite, kad kiti klubo žaidėjai internete minimi daug dažniau. Juk nežinia, net kaip jo vardą taisyklingai sakyti: Čiavi, Ksavi, Chavi? Bet mums jis – Xavi.

• 2008 m. vasario 4 d.
Taip jau sutapo, kad žmogus, apie kurį buvo kuriama naujoji Joano Laportos "Barca", labiausiai blizgėjo tada, kai komanda skynė pergales Ispanijoje ir Europoje. O gal atvirkščiai - todėl skynė pergales, kad puikią formą demonstravo jos lyderis? Kai nustojo žaisti Ronaldinho, pasibaigė ir triumfališkas "Barcos" žygis?

• 2008 m. sausio 28 d.
Jie ir šimtai kitų – "Barcos" akademijos auklėtiniai, nuo vaikystės kovoję už garbę ginti mėlynai-granatines spalvas.
Tačiau ar jie turėjo vaikystę? Juk tol, kol pasiekė tikslą – žaisti "FC Barcelona" pagrindinėje sudėtyje - prabėgo 10 metų. Kaip jie gyveno "Barcos" akademijoje, kaip dabar joje gyvena kiti vaikai?

• 2007 m. gruodžio 18 d.
Straipsnis, sukėlęs aršias diskusijas apie tai..., kokiu stiliumi jis parašytas, apie tai, ko siekiama tokiais rašiniais. Jame - nuslėpti ir gėdingi Madrido "Real" istorijos puslapiai, kuriuos "karališkasis" klubas slepia arba tiesiog vengia apie juos kalbėti.

• 2007 m. lapkričio 30 d.
Straipsnyje analizuojami "Barcelona" vyriausiojo trenerio Franko Rijkaardo veiksmai ir sprendimai 2007-2008 m. sezono pirmojoje pusėje. 

• 2007 m. lapkričio 1 d.
Ronaldinho asmenybė Katalonijoje ir aplink žaidėją besipinantys gandai, atrodo, tampa niūria kasdienyje. Ko siekiama įvairiausiais straipsniais, interpretacijomis, gandis ir spėlionėmis žiniasklaidoje?

• 2007 m. spalio 30 d. 
Jam kaip niekam kitam tinka lotyniškas posakis "Per Aspera ad Astra". Per kančias – į žvaigždes. Retas žaidėjas patyrė tiek kančių ir įveikė tiek kliūčių, kad taptų žvaigžde...

• 2007 m. spalio 16 d. 
Jis su niekuo nesiginčija. Jis niekada neprieštarauja. Jis niekuo nesiskundžia. Jis niekada nesupyksta. Jis niekam nenusileidžia. Jis niekada nepatenka į jokio skandalo sūkurį. Jis vienas iš mėlynai-granatinės armijos leitenantų.
Jis - universalus karys. Jis - Andresas Iniesta.

• 2007 m. rugpjūčio 2 d. 
"Barcelona" jaunimo akademija - viena geriausių pasaulyje. Talentingiausi jos auklėtiniai su trenksmu braunasi į Katalonijos superklubo pagrindinę sudėtį arba... palieka juos užauginusią komandą ir keliauja į užsienį. Ko vertas dabartinis mėlynai-granatinis "vaikų darželis"?

• 2007 m. birželio 10 d. 

2007 m. gegužės 14 d. 
Straipsnis, pranašaujantis "Barcelona" fiasko Ispanijos pirmenybėse. Jame, įžvelgiant, kad katalonai, nelaimės trofėjaus, bandoma analizuoti 2006-2007 m. sezone padarytas trenerio, komandos žaidėjų, sporto direktoriaus ir klubo prezidento klaidas.

• 2007 balandžio 2 d.
Kritiškas "Barcelona" sirgaliaus žvilgsnis į besibaigiančias Ispanijos pirmenybes. Iki jų finišo liko 10 turų, tačiau didieji Ispanijos grandai atrodo, kaip invalidai: leidžiasi stumdomi silpnesniųjų, barsto taškus ir vos vos repečkoja turnyrinės lentelės viršuje. "Barca", "Real", "Valencia" ir Sevilla" - kas išgis greičiausiai?

• 2006 m. lapkričio 26 d.
"Tu mūsų širdis, tu mūsų viskas" - taip jam dainavo Camp Nou tribūnos. Josepas Guardiola yra laikomas visų laikų geriausiu "Barcelona" jaunimo komandos auklėtiniu ir vienu geriausiu žaidėju per visą Katalonijos futbolo istoriją. 2007-2008 metų sezone Pepas sugrįžo į klubą, kuriam buvo atidavęs 17 sezonų. Nuo šiol jis - "FC Barcelona B" vyriausiasis treneris.

• 2006 m. rugsėjo 5 d 
Per penkerius sezonus Katalonijoje šis žaidėjas aukso raidėmis įrašė savo vardą į "Barcelona" istoriją. Sirgaliai jį mylėjo taip, kad buvo pasirengę atleisti žaidėjui net jo silpnumo akimirkas. Pamenate, tą įvartį per save į "Valencia" vartus...?
Taip, tokį Rivaldo - "Didijį Rivą" - buvo įpratę matyti "Barcos" sirgaliai.

• 2006 m. rugpjūčio 31 d.
Straipsnyje pasakojama apie dabartinio "FC Barcelona" prezidento Joano Laportos vaikystę ir karjerą iki "Barcos", o taip pat apie pirmuosius žingsnius klubo prezidento poste.  Sužinosite kaip vyko legendiniai 2003 metų prezidento rinkimai, kaip "Barcelona" iš "Manchester United" panosės vogė Ronaldinho, perskaitysite kodėl S. Rosselis per pietus taip dažnai bėgiojo į tualetą ir kaip sužydėjo naujoji J. Laportos "Barca".

• 2006 m. liepos 3 d. 
Futbolo sirgaliai tikriausiai pamena Europos Čempionato finalą, kai kažkoks raudonkepuris fanatikas sviedė į Luisą Figo "Barcelonos" vėliavą. Prisimena ir Čempionų Lygos rungtynes, kai Thierry Henry iš kažkokio sirgaliaus gavo blaugrana marškinėlius su savo pavarde.
Tas kažkoks patrakėlis su vėliava ir tas, su marškinėliais, yra vienas ir tas pats asmuo – "Šokliukas". Čia - linksma istorija apie užkietėjusį "Barcelona" sirgalių Jaume Marquetą, kuris pasauliui geriau pažystamas tiesiog kaip Jimmy Jump (Džimis "Šokliukas").

• 2006 m. birželio 1 d. 
Pasakojimas apie vieną tituluočiausių dabartinės "Barcos" žaidėjų. Apie jo vaikystę, būsimų naujosios nacionalinės rinktinės draugų įžeidimus, titulus, sėkmę ir fantastiškus sezonus Katalonijoje. 

• 2006 m. gegužės 27 d. 
Pasakojimas apie 1995 m. Johano Cruyffo treniruotą jauną ir ambicingą "Barcą", kuri sezono pradžioje visiems varžovams kėlė juoką, sezono viduryje - mirtiną baimę, o pabaigoje -...  "Ji mirė. Mirė greitai. Taip, kaip ir gyveno..." .

2006 m. gegužės 10 d.
Daugiau kaip šimtmetį legendinė "FC Barcelona" žaidžia sportine apranga, kurios nepuošia nė vienas pašalinis užrašas. Mėlynai-granatiniai marškinėliai - blaugrana - "Barcos" sirgaliams yra šventi ir neliečiami - ant jų jau 107 metus nebuvo jokių komercinių reklamų. Galingi pasaulio koncernai siūlo aukso kalnus už galimybę talpinti savo logotipą ant blaugranos... Tradicija nutrūks?

• 2006 m. gegužės 5 d. 
Žmogus, kurio pavardė aukso raidėmis įrašyta į "Barcelona" istoriją. Anglijoje, dabar jau nugriautame legendiniame Wembley stadione, R. Koemano "patrankos" šūvis lėmė "Barcos" pergalę - pirmają pergalę - Čempionų lygoje.
Straipsnyje rasite įdomių žinių apie olando karjerą, triumfus ir nuopolius ir, žinoma, apie auksinį įvartį 1992-aisiais...

• 2006 m. balandžio 4 d.
Katalonijos klubo sirgaliaus svarstymai apie komandos gynybą, jos šansus atlaikyti varžovų atakas, klubo ateities planus ir savo pageidavimus. Savotiškas atviras laiškas "Barcelona" vadovybei.

• 2006 m. kovo 10 d.
Puikus ir, beje, pranašiškas straipsnis apie dabartinį "FC Barcelona" trenerį Franką Rijkaardą, jo žaidėjo ir trenerio karjeros skrydžius bei nuopolius. Įdėmesnį skaitytojai pastebės, kad straipsnyje parašyta, jog F. Rijkaardas dar nėra iškovojęs Čempionų lygos taurės. Šis straipsnis rašytas ankstyvą 2006-ųjų pavasarį. Po kelių mėnesių Paryžiuje "Misteris" šį trofėjų kėlė į viršų...

© 2007-2015 FCBARCELONA.LT • Visos teisės saugomos • Skelbiant informaciją nuoroda į portalą FCBARCELONA.LT yra būtina.
 
© Idėja: Rokas Pukinskas  © Dizainas: Adomas Jazdauskas    © Interneto svetainių kūrimas: Inteka     © TVS: iPyramid by Verticus