2015-2016 m. sezono Pichichi įskaita: 1. Luis Suarez ("FC Barcelona") - 40;   2. Cristiano Ronaldo ("Real Madrid") - 35;   3. Lionel Messi ("FC Barcelona") - 26.  2015-2016 m. sezono Zamora įskaita: 1. Jan Oblak ("Atletico de Madrid") - 0,47;   2. Claudio Bravo ("FC Barcelona") - 0,69;   3. Alphonse Areola ("Villarreal CF" - 0,81.
Ar žinote, kad ...

Vengras Ladislao Kubala, pravardžiuotas "Didžiuoju Čigonu", yra laikomas visų laikų geriausiu "Barcelona" futbolininku.

FC Barcelona > Camp Nou

Camp Nou

CAMP NOU - ESTADI DEL "FC BARCELONA“
 
 
 
Bendroji informacija
 
Pavadinimas: Estadi del "FC Barcelona".
 
2000 m. klubo nariams pritarus, stadionas oficialiai pavadintas Camp Nou.
 
Atidarymo data: 1957 m. rugsėjo 24 d.
 
Aikštės dydis: 105 x 68 metrų
 
Architektai:    Francesc Mitjans-Miró;
                       Lorenzo García Barbon;
                       Josep Soteras Mauri;
 
Pirmasis mačas: "FC Barcelona" 4:2 "Legia Warszawa"
 
Pirmasis įvartis: 11 min. Eulogio Martinez ("FC Barcelona")
 
Žiūrovų skaičius: 98.772
 
Fasado aukštis: 48 metrai
 
Apšvietimas: 2 180 liuksų (lx)
 
UEFA reitingas: 5 žvaigždutės.
 
 
 
NUO BONANOVA IKI CAMP NOU
 
Pirmąsias savo istorijoje rungtynes "Barcelona" žaidė 1899 metų gruodžio 8 dieną kurmiarausiais išvarpytoje "Bonanova" aikštėje. Tada komandos įkūrėjo ir kapitono Joano Gamperio vedama naujoji ekipa 0:1 pralaimėjo anglų jūrininkų komandai. Išdidžiai "stadionu" vadinamą aikštę "Barca“ dalindavosi su kitomis Barselonos komandomis, taip pat ir su pagrindine savo varžove - "Catala".
 
Jau po metų "Barcelona" pradėjo žaisti kitoje vietoje – laukymėje prie "Casanova" viešbučio. Vėliau ten buvo įrengtas stadionas, o pirmąsias rungtynes, kuriose "Barcelona" žaidė su Ispanijos rinktine, stebėjo milžiniška tais laikais auditorija - 4000 žiūrovų.
 
1905-1909 m. "Barcelona"  namų rungtynes žaidė keturių gatvių sankirtoje įkurtame stadione "Carrer Mutaner", tačiau finansinė klubo padėtis buvo tokia prasta, kad stadioną teko nuomoti tuomet su "Barca" ėmusiai konkuruoti "Espanyol".
Finansiškai sustiprėjusi "Barca" įsikūrė "Carrer Industria" stadione, tuo metu turėjusiame vieną geriausių vejų Ispanijoje.
Šiame stadione buvo didelė tiems laikams retenybė - dirbtinis apšvietimas, tad rungtynės galėdavo vykti ne tik dieną, bet ir vėlai vakare, kuomet atvėsdavo.
 
"Carrer Industria" buvo toks siauras, kad sirgaliai jį pakrikštijo "L'Escopidora" – "Koridoriumi", "Užkaboriu".
 
Kaip tik šiame stadione "Barcos" fanai ir gavo savo amžiną pravardę "cules" - "užpakaliai". Čia pirmą kartą Ispanijoje, o gal ir visoje Europoje, stadione žiūrovams buvo įrengta dviejų aukštų tribūna.
 
Tačiau net ši naujovė nepadėdavo sutalpinti visų, norinčių pasižiūrėti rungtynių. Drąsiausieji tiesiog susėsdavo ant viršutinės tribūnos krašto, o žmonės, eidami gatve, matydavo visą stadiono viršų juosiančių užpakalių eilę...
 
"Cules" ant "L‘Escopidora" juosiančios tvoros
 
Nepraėjo ir keliolika metų, kai tapo aišku, jog "L‘Escopidora" nesutalpins visų norinčių matyti žaidžiančią "Barcą", tad 1922 metais Katalonijos klubas pastatė naują stadioną – legendinį "Les Corts". Jame tilpdavo negirdėtas tiems laikams žiūrovų skaičius – 30 tūkstančių.
 
Kaip tik šį stadioną, kaip Katalonijos nacionalizmo simbolį, bombardavo ir norėjo sugriauti F. Franco kareivos, kaip tik "Les Corts" po karo buvo puoselėjamas ir plečiamas. Po paskutiniosios rekonstrukcijos 1945 m., jame tilpo jau 60.000 sirgalių. Laikas darsyk parodė, kad ir "Les Corts" yra per mažas - 1948 m. pasigirdo balsų, kad "Barcai" reikia naujo stadiono. Šie reikalavimai ypač sustiprėjo, kai klube pradėjo žaisti legendinė Vengrijos futbolo žvaigždė Ladislao Kubala.
 
1950 m. šalia senojo "Les Corts" buvo nupirktas žemės sklypas, tačiau dėl įvairių ginčų stadiono statybos darbai buvo atidėliojami keletą metų. 1954 m. naujasis klubo prezidentas Francesco Miro–Sans, stebint dešimtatūkstantinei miniai, pagaliau į pamatus paklojo pirmąją plytą. Užsimota pastatyti milžinišką, 150 tūkst. sirgalių galintį sutalpinti, stadioną.
 
Naująjį statinį suprojektavo architektai Francesc Mitjans Miró (prezidento Miró-Sans giminaitis), ir Josep Soteras Mauri, bendradarbiaudami su Lorenzo García Barbėn.
 
 Intensyviausi statybos darbai pradėti 1955 m. liepos 11 d. Buvo planuojama, kad stadiono statyba pareikalaus daugiau kaip 66 milijonų pesetų, tačiau bėgant laikui statybų kaina išaugo iki 288 milijonų pesetų. Pinigai stadiono statybai buvo gauti iš bankų paskolų ir hipotekinių obligacijų.
 
Statybos užtruko pusantrų metų ir 1957 m. rugsėjo 24 d. naujasis stadionas buvo iškilmingai atidarytas, o senasis "Les Corts"  buvo atiduotas dublerių komandoms.
 
Atidarymo iškilmių metu į dangų buvo paleista 10 tūkstančių balandžių, o naująjį Daugiau nei stadioną palaimino iš Montserrat vienuolyno atgabenta švenčiausia Katalonijos relikvija – Juodosios Dievo Motinos skulptūra.
 
Nors dar nebuvo spėta įrengti viršutinių tribūnų, naujajame stadione galėjo tilpti 93 tūkstančiai žiūrovų, o aikštė buvo 107 x 72 metrų dydžio.
 
Nuo pat atidarymo iki dabar "Barcos" futbolo šventovė yra nuolat tobulinama.
 
1975 m. – įrengtas elektroninis tablo antrame tribūnų aukšte;

1981 m. – įrengtos privačios ložės bei VIP ložės, speciali patalpa televizijos, radijo bei spaudos žurnalistams;

1982 m., ruošiantis Pasaulio futbolo čempionatui, pastatytas trečiasis tribūnų aukštas ir stadiono talpa nuo 90 tūkst. vietų padidėjo iki 115 tūkst.;
1984 m. – stadione atidarytas "FC Barcelona" klubo trofėjų muziejus;

1990 m. – skirta speciali patalpa buvusiems klubo žaidėjams;

1994 m. – perstatytos pirmojo aukšto tribūnos, įrengtos dvi 250 kv.m. video salės;

1994 m. – pertvarkytos spaudos ložės trečiame tribūnų aukšte, perstatytas stadiono stogas;

1995 m. – perstatyti pagrindinio įėjimo vartai, perstatytos klubo rėmėjų ir Prezidento ložės;

1996 m. – stadione įsikūrė "Saints" – Sporto medicinos centras. Įrengti 8 liftai, iki 800 vietų praplėsta dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelė;

1997 m. – perstatytas pagrindinis stadiono fasadas (jame iškalti visų „FC Barcelona“ žaidusių ir žaidžiančių žaidėjų vardai), atnaujintas pagrindinis holas, trigubai išplėstas klubo muziejus;


Ypatingas dėmesys skiriamas aikštės vejos priežiūrai. Stadione sumontuota moderni jos drėkinimo ir ventiliavimo sistema. Nuolat tobulinama elektroninė švieslentė, apšvietimo instaliacijos bei stadiono įgarsinimo sistemos.

 
 
Taip pat skaitykite:
© 2007-2015 FCBARCELONA.LT • Visos teisės saugomos • Skelbiant informaciją nuoroda į portalą FCBARCELONA.LT yra būtina.
 
© Idėja: Rokas Pukinskas  © Dizainas: Adomas Jazdauskas    © Interneto svetainių kūrimas: Inteka     © TVS: iPyramid by Verticus