2015-2016 m. sezono Pichichi įskaita: 1. Luis Suarez ("FC Barcelona") - 40;   2. Cristiano Ronaldo ("Real Madrid") - 35;   3. Lionel Messi ("FC Barcelona") - 26.  2015-2016 m. sezono Zamora įskaita: 1. Jan Oblak ("Atletico de Madrid") - 0,47;   2. Claudio Bravo ("FC Barcelona") - 0,69;   3. Alphonse Areola ("Villarreal CF" - 0,81.
Ar žinote, kad ...
2003 m. katalonai rinko parašus, kad 4 numeriu paženklinti "Barcelona" marškinėliai visam laikui atitektų Josepui Guardiolai.
Akademija > Cantera

Cantera

KAS YRA CANTERA?
 
Ispaniškas žodis cantera reiškia "kasykla". Tikriausiai neveltui būtent jis Ispanijoje yra naudojamas futbolo klubų jaunimo komandoms apibūdinti. Daugelio pajėgių Ispanijos klubų akademijos ir yra tikrų tikriausios talentingo jaunimo "kasyklos", nuolat auginančios žaidėjus ne tik pagrindinėms tų komandų sudėtims, bet ir daugeliui įvairių klubų Europoje.
 
Dabar greičiausiai suprantate, iš kur kildinamas kitų šalių futbolo gerbėjams nelabai suprantamas žodis "canteranos". Canteranos reiškia futbolininką, kuris užaugo Ispanijos futbolo klubo jaunimo akademijoje ir yra laikomas jos auklėtiniu. Tai savotiškas to klubo "kasyklos produktas".
 
FC Barcelona" futbolo sekcijos canterą sudaro 16 įvairaus amžiaus komandų:
 
FC Barcelona B (profesionali jaunimo komanda);
Juvenil A (iki 19 metų);
Juvenil B
Cadete A (iki 16 metų);
Cadete B
Infantil A (iki 14 metų);
Infantil B
Alevin A (iki 12 metų);
Alevin B
Alevin C
Alevin D
Benjamin A (iki 10 metų);
Benjamin B
Benjamin C
Benjamin D
Pre-benjamin (iki 9 metų ir jaunesni)
 
Pagrindinė canteros komanda - "FC Barcelona B" - daugelio talentingų jaunuolių svajonė.
 
Iš čia lengviausia patekti į pagrindinę Katalonijos komandos sudėtį, tačiau net ir žaidžiant "B" komandoje, jokių garantijų niekas neduoda.
 
Konkurencija tarp canteros žaidėjų yra milžiniška - vyresnius vaikinus vejasi sparčiai bręstantys jaunesni žaidėjai, kai kurie ypač perspektyvūs futbolininkai, dar būdami vaikais, "peršoka" iškart per kelias akademijos amžiaus grupes ir žaidžia su vyresniais futbolininkais.
 
Ispanijos Futbolo Federacijos patvirtintos taisyklės neleidžia dviem vieno klubo komandoms žaisti tose pačiose pirmenybėse. Tai reiškia, kad "FC Barcelona Atletic" niekada nežais aukščiausioje Ispanijos lygoje - Primeroje. Tačiau net ir tai nesustabdo jaunų žaidėjų antplūdžio, o "Barcos" jaunimo akademija, išauginusi ne vieną garsų talentą, ne veltui yra laikoma viena geriausių futbolo mokyklų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.
 
Nors "Barcos" jaunimo komandos ištakos siekia pirmąją XX a. pusę, "FC Barcelona B" ji buvo pavadinta tik paskutiniajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kuomet klubams buvo uždrausta turėti jaunimo komandas skirtingais pavadinimais. Anksčiau "Barcai" jaunimą auginusi komanda vadinosi "CD Espanya Industrial", "CD Condal" ir "Barcelona Atlètic".
 
Pasibaigus 2007-2008 metų sezonui "Barcelona" paskelbė, kad pagrindinei  jaunimo akademijos komandai vėl grąžinamas istorinis jos pavadinimas, tad nuo 2008 m. vasaros "FC Barcelona B" vėl imta oficialiai vadinti "Barcelona Atlètic". Jau po metų naujuoju "Barcelona" prezidentu tapęs Sandro Rosellis sugrąžino komandai "Barcelona B" pavadinimą.
 
CANTEROS PRADININKAI
 
1934 m. balandžio 1 d. įkurta "Societat Esportiva Industrial Espanya" fabrikui priklausiusi futbolo komanda. Jos savininku buvo Josep'as Antoni de Albert'as, 1943-aisiais trumpai ėjęs tuometinės "CF Barcelona" prezidento pareigas. 
 
Būtent tuo metu "Industrial Espanya" tapo "Barcos" rezervine komanda  ir pradėjo žaisti Katalonijos klubui priklausančiame Les Corts stadione. Regioniniu lygiu rungtyniavęs klubas 1950 m. iškovojo kelialapį į Tercerą, ketvirtąjį pagal pajėgumą Ispanijos divizioną. 1952 m. klubas prasibrovė į Segundą, o dar po metų, 1953-aisiais, užėmė antrąją vietą, tačiau į Primerą nepakilo, nes joje žaidė pagrindinė "Barcelona" komanda.
 
1956 metais klubas darsyk iškovojo teisę žaisti Primeroje ir šį sykį nusprendė ja pasinaudoti.
 
"CD Espanya Industrial" atsiskyrė nuo "FC Barcelona", atsisakė rezervinės komandos statuso ir pasivadino "Club Deportivo Condal". Klubas pakeitė ir savo spalvas - žaidėjai vilkėjo mėlynus marškinėlius su dviem baltomis juostomis. 
Deja, startas stipriausiame Ispanijos divizione naujokams apkarto - klubas Primeroje teišsilaikė vos vieną sezoną ir 1958 m. iškrito atgal į Segundą. Vėl prasibrauti į Primerą komandai daugiau nebepavyko, tad 1968 m. "CD Condal" darsyk prisijungė prie "Barcos" ir apsivilko Blaugraną.
 
1970 m. tuometinis Katalonijos klubo prezidentas Agustí Montalis nusprendė sujungti "CD Condal" su kita komanda - "Atletic Catalunya". Naujasis dviejų komandų darinys buvo pavadintas "Barcelona Atletic".
 
ŽYMIAUSI "FC BARCELONA" CANTEROS AUKLĖTINIAI
 
"Barcelona" jaunimo akademija ne veltui vadinama viena geriausių pasaulyje. Jos auklėtiniai žaidė arba dabar atstovauja daugeliui pajėgių Europos klubų.
 
Žaidėjas
Trumpas aprašymas
 

Josep Guardiola

Vadinamas vienu geriausiu visų laikų "Barcelona" jaunimo akademijos auklėtiniu. Jaunimo komandoms ir pagrindinei Katalonijos klubui sudėčiai atstovavo 17 sezonų. Sakoma, kad Pepas Guardiola buvo naujos kartos netipinis atraminis saugas. Net ir baigęs karjerą, niekada nenutraukė ryšių su savo klubu, o 2007 m. į jį sugrįžo kaip "FC Barcelona B" komandos vyriausiasis treneris. Komandos, kuri pačiam Pepui tapo tramplinu į suaugusiųjų futbolą.
 

Bojan Krkič

Tikras lobis "Barcos" jaunimo akademijoje. Įvairaus amžiaus canteros komandoms atstovavo nuo 1999 metų. 2006 m. buvo perkeltas per kelias pakopas iškart į "FC Barcelona B", o 2007 m., būdamas vos 16 metų, buvo perkeltas į pagrindinę komandą.
Stulbinančiu driblingu bei technika pasižymintis jaunuolis turi milžinišką potencialą, puikiai orientuojasi aikštėje ir drąsiai jaučiasi tarp vyresnių už save žaidėjų - atstovauja ne tik Ispanijos "U17", bet ir "U20" ir "U21" rinktinėms.
Pagrindinėje "Barcos" sudėtyje debiutavo 2007 m. balandžio 24 d. draugiškame mače su "Al Ahly" bei iškart pelnė įvartį.
 
Lionel Messi
"FC Barcelona B" (2000-2004), "FC Barcelona" (2004-iki dabar). Vienas talentingiausių pasaulio puolėjų, pasižymintis puikia kamuolio valdymo technika, sprogstamuoju greičiu. Vaikystėje sunkiai sirgo, tačiau "Barcos" medikai pastatė vaikiną ant kojų. Dabar L. Messi neabejotinai yra vienas geriausių žaidėjų pasaulyje, sėkmingai žaidžiantis Katalonijos klube ir Argentinos rinktinėje.
 

Giovani Dos Santos

"FC Barcelona" jaunimo akademijoje žaidė nuo 2001 m. Perkeltas iškart per kelias amžiaus grupes. 2007 m. papildė pagrindinės komandos sudėtį ir sužibėjo per ikisezoninių mačų ciklą tapdamas rezultatyviausiu komandos žaidėju.
2008 m. vasarą gana netikėtai parduotas "Tottenham Hotspur" ekipai už palyginti menką 6 milijonų eurų sumą. 
 

Andrés Iniesta

Talentingą dvylikametį "Albacete Balompie" vaikinuką pastebėję "Barcos" skautai, sugebėjo prisivilioti jį į klubo akademiją. 2002 m. debiutavo pagrindinėje sudėtyje. Dabar A. Iniesta yra vienas klubo lyderių su kuriuo siejama "Barcos" ateitis.
 

Xavi

Jaunimo akademijoje praleido tris sezonus nuo 1997 iki 1999 metų. Iki šiol žaidžia pagrindinėje "FC Barcelona" sudėtyje ir yra komandos vice-kapitonas. Puikus ir ištvermingas dispečeris, galintis ne tik kurti atakas, tačiau ir pats jas rezultatyviai užbaigti.
 

Víctor Valdés

Dar vienas puikus akademijos "produktas", kantriai laukęs savo progos. Akademijoje debiutavo būdamas 10 metų - 1992-aisiais. 2000-2003 m. gynė "FC Barcelona B" vartus, nuo 2003 m. - pagrindinis komandos vartininkas.
 

Albert Jorquera

Antrasis "FC Barcelona" vartininkas ir V. Valdeso dubleris. Klubo akademijoje - nuo 1998 metų. Buvo skolinamas silpnesniems klubams, nuo 2003-ųjų - užėmė antrojo komandos vartininko vietą. Dažniausiai vartus gina per Copa del Rey ir kitus žemesnio rango turnyrus.
 

Carles Puyol

Dabartinis "FC Barcelona" komandos kapitonas. Neabejotinas dvasinis komandos lyderis tiek aikštėje, tiek ir už jos ribų. Ištvermingas, atkaklus, nenuilstantis kovotojas, pramintas "Liūto širdimi". Klubo akademijoje - nuo 1996 m., pagrindinėje sudėtyje debiutavo 1999 m.
 

Thiago Motta

Fizinė jėga ir patikimu žaidimu pasižymėjęs "Barcos" augintinis garsėjo kaip vienas iš kiečiausiai žaidžiančių gynybinio plano žaidėjų, tačiau karjerą pristabdė keletas sunkių traumų ir nelabai atsakingas požiūris į darbą per treniruotes ir aikštėje.
2007 m. vasarą parduotas Madrido "Atletico".
 

Cesc Fabregas

"Barcelona" akademijos auklėtinis, nesulaukęs savo valandos. 2003 m., nematydamas galimybių patekti į pagrindinę komandą, pasirašė sutartį su Londono "Arsenal". Palaipsniui tapo vienu iš Anglijos klubo lyderių, tačiau 2011-aisiais "Barcelona" už saugą nepagailėjo 40 milijonų eurų ir susigrąžino savo auklėtinį.
 

José Reina

Dabar - pagrindinis "Liverpool" komandos vartininkas. 1999 m. sezoną praleido "Barcelona B" komandos sudėtyje, vėliau du sezonus gynė pagrindinės komandos vartus, tačiau jo paslaugų buvo atsisakyta ir vartininkas buvo parduotas "Villarreal" komandoje, vėliau persikėlė į Angliją.
 

Albert Luque

Nepritapęs "Barcelona B" sudėtyje, devynioliktmetis katalonas pradžioje atstovavo Ispanijos komandoms: "Mallorca", "Malaga" ir "Deportivo", kol 2005 m. persikėlė į "Newcastle United". Du sezonus trukusi karjera Anglijoje nebuvo labai sėkminga ir 2007 m. žaidėjas persikėlė į Amsterdamo "Ajax".
 

Iván de la Peña

1993-1995 m. žaidė "FC Barcelona B", vėliau perėjo į pagrindinę komandos sudėtį. Buvo legendinės "Dogma 95" narys. Klubą pradėjus persekioti nesėkmėms, de la Pena su pertraukomis žaidė "SS Lazio" ir Marselio "Olympique", 2000-aisiais vienam sezonui sugrįžo į "Barcą". Nuo 2002 m. atstovauja kitam Barselonos klubui - "RCD Espanyol".
 

Luis García

Nuo 1997 m. atstovavo pagrindinei "Barcos" canteros komandai, tačiau į pagrindinę sudėtį nepateko ir ėmė keliausti po įvairius klubus. 2003 m. vienam sezonui grįžo į "FC Barcelona", tačiau jau po metų buvo perleistas "Liverpool" ir čia praleido 3 metus. 2007 m. grįžo į Ispaniją ir pasirašė sutartį su Madrido "Atletico".
 

Gerard Piqué

2004 m. liepą "FC Barcelona B" gynėją įsigijo "Manchester United" bei iškart išnuomojo "Zaragoza" klubui. Žaidėjas atkakliai laukia savo valandos Anglijos superklube - 2007 m. pavasarį "Manchester United" paskelbė, kad žaidėjas lieka Anglijoje.
2008 m. vasarą "Barcelona" už 5 milijonus eurų susigrąžino savo auklėtinį iš "Manchester United".
 

Guillermo Amor

1988 - 1998 m. saugas atstovavo "Barcelona" klubui. vėliau žaidė "Fiorentina", "Villarreal" ir "Livingston" klubuose. Baigęs karjerą, turėjo problemų dėl alkoholio.
 

Mikel Arteta

Dar vienas canteros auklėtinis, pasiekęs "Barcelona B" komandą ir čia žaidęs nuo 1997 iki 2002 m., tačiau nesugebėjęs prasibrauti į pagrindinę sudėtį. 2000 m. saugas buvo skolinamas "Paris St. Germain", o 2002 m. parduotas Glazgo "Rangers". Vėliau trumpam grįžo į Ispaniją, o 2005 m. pradėjo karjerą Liverpulio "Everton", 2011-aisiais persikėlė į "Arsenal".
 

Sergi Barjuán

1993-2002 m. sėkmingai atstovavo "Barcai" ir iškovojo 3 Ispanijos čempionato nugalėtojų titulus bei laimėjo Taurių laimėtojų taurės turnyrą. 2002 m. perėjo į Madrido "Atletico" ir po dviejų sezonų baigė futbolininko karjerą.
 

Albert Ferrer

Karjerą pradėjo "FC Barcelona B" komandoje dešiniuoju gynėju, tačiau iškart į pagrindinę sudėtį neprasibrovė ir nuo 1989 m. vienam sezonui buvo paskolintas "CD Tenerife" klubui. 1990 m. pagaliau debiutavo pagrindinėje Katalonijos klubo sudėtyje ir čia praleido 8 sezonus. 1998 m. persikėle į Londono "Chelsea" ir čia žaidė iki karjeros pabaigos - 2003-ųjų sezono. 
 

Fran Merida

Būdamas vos aštuonerių metų pateko į "Barcelona" jaunimo akademiją ir jos spalvas gynė iki pat 2005 m., kuomet persikėlė į Londono "Arsenal". Pats žaidėjo perėjimas į Londono klubą iki šiol yra gaubiamas gandų ir vertinamas labai nevienareikšmiai. "Barcelona", regis, nebuvo linkusi atiduoti vieno iš talentingiausių akademijos auklėtinių, tačiau, pasak įvairių šaltinių, F. Meridos agentas įkalbėjo jaunuolio tėvus pasirašyti sutartį su Londono klubu.
 

Francisco Carrasco

Karjerą "Barcos" pagrindinėje sudėtyje pradėjo 1979 metais ir iškart įsitvirtino komandoje bei tais pačiais metais sužibėjo Taurių laimėtojų taurės finale. Jame "Barcelona" po pratęsimo 4:3 įveikė Diuseldorfo "Fortuna". 1989 metais perėjo į "FC Sochaux" ir ten užbaigė karjerą 1992-aisiais.
 

Thomas Christiansen

Danijoje gimęs puolėjas savo karjerą pradėjo viename gimtinės klubų būdamas devynerių metų. Kurį laiką treniravosi su Madrido "Real" jaunimo komanda, tačiau žaidėjo motina, ispanė, uždraudė jam žaisti sostinės klube. 1991 m. jis pasirašė sutartį su "FC Barcelona B" ir čia praleido 5 sezonus, tačiau į pagrindinę sudėtį danui patekti nepavyko. 2003-2006 m. žaidė "Hannover 96" klube Vokietijoje.

 
© 2007-2015 FCBARCELONA.LT • Visos teisės saugomos • Skelbiant informaciją nuoroda į portalą FCBARCELONA.LT yra būtina.
 
© Idėja: Rokas Pukinskas  © Dizainas: Adomas Jazdauskas    © Interneto svetainių kūrimas: Inteka     © TVS: iPyramid by Verticus