2015-2016 m. sezono Pichichi įskaita: 1. Luis Suarez ("FC Barcelona") - 40;   2. Cristiano Ronaldo ("Real Madrid") - 35;   3. Lionel Messi ("FC Barcelona") - 26.  2015-2016 m. sezono Zamora įskaita: 1. Jan Oblak ("Atletico de Madrid") - 0,47;   2. Claudio Bravo ("FC Barcelona") - 0,69;   3. Alphonse Areola ("Villarreal CF" - 0,81.
Ar žinote, kad ...
Camp Nou stadione yra įrengta nedidelė šventykla, kurioje ant altoriaus guli Blaugrana marškinėliai.
Įdomu > Rinkimai 2015

Rinkimai 2015

 
RINKIMŲ TVARKA
 
2015 m. birželio 11 d.
Katalonijos klubo valdymą perėmusios laikinosios komisijos pirmininkas Ramonas Adellis skelbia "Barcelona" prezidento rinkimų kampanijos pradžią. Pranešama, kad klubo narių balsavimas vyks liepos 18 dieną nuo 7 iki 21 valandos vietos laiku.
 
2015 m. birželio 12 d.
10 valandą ryto vietos laiku "Barcelona" klubo būstinėje renkama rinkimų komisija ir stebėtojai. Jų įgaliojimus ir balso teisę turinčių narių sąrašus privaloma patvirtinti ne vėliau kaip iki birželio 18 dienos.
 
2015 m. birželio 19-23 d.
Balso teisę turintys "Barcelona" klubo nariai nustatytomis valandomis turi teisę atvykti į klubo būstinę ir susipažinti su rinkimų eiga, balsavimo tvarka, taisyklėmis bei tai reglamentuojančiomis "Barcelona" statuto nuostatomis.
 
2015 m. birželio 19 d.
Nuo šios datos asmenys, pareiškę norą kandidatuoti "Barcelona" prezidento rinkimuose, turi teisę kreiptis į klubą ir gauti specialias sirgalių parašų rinkimo formas. Per 36 valandas nuo kreipimosi klubas privalo neatlygintinai išduoti kandidatui 5068 parašų formas. Jei pageidaujama daugiau, už papildomą kiekį formų pretendentai sumoka iš savo lėšų.
 
2015 m. birželio 27 d. - liepos 4 d.
Per šį laikotarpį kandidatai privalo surinkti mažiausiai 2534* juos remiančių sirgalių parašus. Kandidatams išduotos  ir tinkamai pasirašytos formos turi būti pristatytos į "Barcelona" būstinę kartu su jas pasirašiusių klubo narių asmens dokumentų bei pažymėjimų kopijomis. Kiekvieno parašo autentiškumas yra tikrinamas rinkimų komisijos bei stebėtojų.
* Pastaba: 2008 metais šis skaičius buvo 1805, 2010-ųjų rinkimuose - 2095. Privalomų surinkti parašų skaičius kinta priklausomai nuo bendro balso teisę turinčių klubo narių skaičiaus.
 
2015 m. liepos 8 d.
Rinkimų komisija oficialiai skelbia pretendentų, surinkusių reikiamą parašų skaičių, pavardes.
Pretendentai, nesurinkę reikiamo parašų skaičiaus, netenka teisės vadintis kandidatais į "Barcelona" prezidento postą ir nebegali toliau dalyvauti rinkimų kovoje.
 
2015 m. liepos 9-16 d.
Jei paaiškėja, kad reikiamą parašų skaičių surinko tik vienas pretendentas, jis iškart skelbiamas "Barcelona" prezidentu be kovos.
Jei reikiamą parašų skaičių surenka du ar daugiau pretendentų, nuo liepos 9 dienos jie turi teisę oficialiai pradėti savo rinkimų kampanijas.
 
2015 m. liepos 17 d.
Ramybės diena. Bet kokia kandidatų reklama yra draudžiama likus 24 valandoms iki rinkimų pradžios.
 
2015 m. liepos 18 d.
Rinkimų diena. Balsavimas vyks nuo 7 iki 21 valandos Barselonos laiku. Naujasis "Barcelona" prezidentas turėtų paaiškėti iki vidurnakčio.
 

 
OFICIALIOS ŽINIOS
 
2015 m. liepos 5 d.
 
2015 m. liepos 8 d.
 
2015 m. liepos 19 d. 
 
2015 m. liepos 19 d.


 
TRUMPOSIOS ŽINIOS IKI BIRŽELIO 19 DIENOS
2015 m. birželio 8 d.
39 metų L'Hospitalet miestelyje gimęs ir Barselonoje gyvenantis verslininkas Jordi Farre viešai deklaruoja savo ketinimus siekti "Barcelona" prezidento posto. Tai pirmasis kandidatas, paskelbęs apie savo planus dalyvauti rinkimų kovoje.
Beje, paaiškėjo, kad 2015 metų balandį "Deutsche Bank" suteikė verslininkui paskolą tam, kad šis galėtų dalyvauti rinkimuose, nes kandidatas privalo disponuoti tam tikra nuosavų lėšų suma.
 
2015 m. birželio 9 d.
Buvęs "Barcelona" atstovas spaudai ir Direktorių tarybos narys Jordi Freixa pasitraukė iš savo pareigų anksčiau, nei pagal statutą oficialiai tai turėjo padaryti visa Katalonijos klubo vadovybė.
 
2015 m. birželio 10 d.
Kaip paaiškėjo vėliau, tai T. Freixa padarė iš anksto apgalvotai - jis taip pat dalyvaus rinkiminėje kovoje ir kels savo kandidatūrą.
 
2015 m. birželio 15 d.
Pretendentas į "Barcelona" prezidentus Agusti Benedito skelbia savo rinkimų kampaniją bei pristato savo ekonomikos planą.
 
2015 m. birželio 16 d.
Buvęs Katalonijos klubo vadovas ir advokatas Joanas Laporta patvirtino vėl sieksiąs "Barcelona" prezidento posto. Dabartinis "Barcelona" prezidentas Josepas Maria Bartomeu apie savo ketinimus dalyvauti rinkimuose dar neparanešė, tačiau tai turėtų padaryti artimiausiu metu. Neabejojama, kad pagrindinė kova virs būtent tarp jo ir J. Laportos.
 
2015 m. birželio 17 d.
Rinkimų komisija patvirtino, jog balso teisę 2015 metų "Barcelona" rinkimuose turi 109 tūkstančiai 637 klubo socios.
 
2015 m. birželio 18 d.
Buvęs "Barcelona" gynėjas ir kapitonas Carlesas Puyolis, kuris Sandro Rosellio ir Josepo Maria Bartomeu kadencijos metu dirbo tuometinio sporto direktoriaus Andoni Zubizarretos padėjėju, pareiškia, kad prezidento rinkimuose nepalaikys nė vieno kandidato. Tokie žodžiai laikomi netikėtumu ir pirmiausia - Joanui Laportai, nes manyta, kad C. Puyolis būtent jį gali remti rinkimuose.
 
2015 m. birželio 19 d.
Penktadienis Barselonoje prasideda pačia absurdiškiausia gaida. Dienraštis "Sport" praneša, jog vienas iš pretendentų į "Barcelona" prezidentus savo sėkmės atveju žada nupirkti... Madrido "Real" gynėją Sergio Ramosą.
Tokie gandai skubiai paneigiami S. Ramoso atstovų, o netrukus paaiškėjo, kad tokiais pažadais neva švaistosi Jordi Majo, vienas iš pretendentų.
Tiesa, tą pačią iš to paties J. Majo lūpų nuskamba dar vienas pažadas - jei jis laimės prezidento rinkimus, "Barcelona" sporto direktoriumi taps Michaelis Laudrupas. Šios naujienos niekas nepaneigia. Net priešingai - M. Laudrupo agentas Bayramas Tutumlu tai patvirtina.
 
Josepas Maria Bartomeu pagaliau viešai pareiškia kelsiąs savo kandidatūrą rinkimuose. Dėl jų atsistatydinęs buvęs artimiausias S. Rosellio bendražygis dabar sako, kad "Barcelona" pagaliau išlipo iš finansinės krizės ir tai yra būtent ligšiolinės vadovybės nuopelnas. J. M. Bartomeu rinkimų devizas - "Bo per al Barca".
Pristatomas ir jo rinkimų štabas, kuriame yra ir pažįstamų veidų, ir naujokų. Tai - Oriolis Tomas, Emili Rousaudas, Jordi Moixas, Jordi Mones, Silvio Elias, Javier Bordas, Enrique Tombas, Maria Teixido, Pau Vilanova, Jordi Cardoner, Carles Vilarrubí, Jordi Mestre, Manel Arroyo ir Susana Monge. Dalis J. M. Bartomeu patikėtinių kartu su juo dirbo iki pat paskutinės dienos.
 
Atsakomasis Joano Laportos "šūvis" - pristatomas jo rinkimų štabas. Jame taip pat yra anksčiau klube dirbusių žmonių, yra ir naujokų. Atrodo, kad pagrindinius vaidmenis vis tik atliks veteranai Rafaelis Yuste, Jacintas Borras, Josepas Cubellsas, Albert Perrin ir Joanas Oliveris. Visi jie anksčiau buvo J. Laportos vadovaujamos "Barcos" direktorių tarybos nariais.
Komandoje taip pat yra Enricas Masipas, buvęs "Barcelona" ir "Newcastle United" žaidėjas Albert Luque, Rogeris Estelleras, Gaby Cairo ir, koks netikėtumas, Txema Corbella - kultinis "Barcelona" kitman'as bei komandos žaidėjų numylėtinis, kurį iš darbo atleido S. Rosellis ir J. M. Bartomeu. Tuometinė klubo valdžia tiesiog pasakė, kad jam "metas į pensiją". Šis sprendimas aiškiai nepatiko daugeliui futbolininkų, tačiau vėliau aistros aprimo.
Puse lūpų kalbama, kad J. Laportos štabe veikiausiai bus ir Ericas Abidalis. Taip sakant, dar vienas "atstumtasis". Prancūzas veikiausiai tebejaučia nuoskaudą J. Rosellio ir J. M. Bartomeu laikų "Barcai", kuomet jam, pagijusiam po sudėtingos operacijos, nebuvo pasiūlyta nauja sutartis. Kaip mano daugelis sirgalių, Katalonijos klubas padarė ne tiek sportinę, kiek moralinę klaidą.
 
Pretendentai į prezidento postą apsilankė "Barcelona" būstinėje, kur atsiėmė parašų rinkimo blankus. Tam, kad pretendentas galėtų tapti oficialiu kandidatu, jam reikia surinkti 2534 socios parašus. Klubas kiekvienam pretendentui nemokamai išdavė po 5068 blankus, tačiau visi pageidavo daugiau.
Agusti Benedito užsisakė 50 000 blankų, Josepas Maria Bartomeu - 40 000, Joanas Laporta - 35 000, Jordi Majo - 25 000, Jordi Farre - 20 000, Toni Freixa - 15 000.
Už kiekvienus papildomus 5 000 blankų kandidatams teko sumokėti po 284 eurus iš savo kišenės
 
 
 
 
© 2007-2015 FCBARCELONA.LT • Visos teisės saugomos • Skelbiant informaciją nuoroda į portalą FCBARCELONA.LT yra būtina.
 
© Idėja: Rokas Pukinskas  © Dizainas: Adomas Jazdauskas    © Interneto svetainių kūrimas: Inteka     © TVS: iPyramid by Verticus